Pościel dla niemowląt znaleźć można w wielu sklepach z akcesoriami do pokoju dziecięcego. Zazwyczaj są one kompletowane w zestaw dwu-, trzy- lub pięcioczęściowy, w którego skład, poza kołdrą i poduszką, wchodzą też między innymi: poszewka na kołdrę, poszewka na poduszkę oraz ochraniacz na łóżeczko. Komplety sprzedawane w sklepach internetowych są znacznie tańsze niż pościel dostępna w sklepach stacjonarnych, podczas gdy wysoka jakość pozostaje bez zmian. Poza tym nie trzeba nawet martwić się doborem rozmiaru, ponieważ kołdry dla najmłodszych produkowane są zwykle w dwóch podstawowych rozmiarach łóżeczek.

Kołdry dla najmłodszych
Na stronie internetowej Szwalni Snów do wyboru rodziców znajdują się rozmaite akcesoria do łóżek oraz wózków. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim: kołdry, poduszki, kocyki i ochraniacze, ale również baldachimy, moskitiery czy prześcieradła, śpiwory oraz beciki. Kołdra dla dzieci wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które nie stracą swojego koloru nawet po wielokrotnym praniu. Tekstylia można zamówić  w wielu dowolnie wybranych wzorach i odcieniach. Wybór wielkości kołderki również pozostaje kwestią bardzo indywidualną. Część rodziców sięga po mniejszą pościel w rozmiarze 120×90, gdyż taka kołderka dla niemowlaka będzie bardziej poręczna i lepiej wpasuje się w łóżeczko 120×60. Dzieci jednak bardzo szybko z niej wyrastają, dlatego też wielu rodziców wybiera kołdry większe, w rozmiarze 135×100, które powinny znacznie dłużej posłużyć maluchowi.

Ochraniacze do łóżeczek dziecięcych
Ważnym aspektem przy wyborze pościeli do łóżeczka 120×60 jest również dobór odpowiednio pasującego ochraniacza. Do łóżeczek w rozmiarze 120×60 pasują: ochraniacz o długości 180 cm lub 360 cm. Na łóżeczko w tym rozmiarze nie będą zaś pasowały: ochraniacz o długości 190 cm, a także ochraniacze o długości 420 cm, które szyte są na większe łóżeczka.

Zobacz też: Kołdra dla niemowlaka | SzwalniaSnów