studenckie zycie

z

Podjęcie studiów jest dziś naturalnym, kolejnym etapem edukacji. Właściwie zdecydowana większość maturzystów decyduje się na naukę w szkole wyższej z nadzieją, że tytuł magistra w przyszłości zapewni im pracę. Jednak kiedy absolwentów wyższych uczelni stale przybywa, dyplom nie gwarantuje już właściwie niczego, a sami pracodawcy zazwyczaj o wiele bardziej cenią doświadczenie zawodowe oraz dodatkowe certyfikaty, niż dyplom kolejnej wyższej szkoły prywatnej.

Pokutuje niestety przekonanie, że studia obecnie są na znacznie niższym poziomie niż studia jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim sam program nauczania został bardzo okrojony, w dodatku podział studiów na dwa stopnie również nie posłużył zgłębianiu wiedzy. Studenci mogą co prawda wygodnie zmieniać kierunek, jeśli ten rozpoczęty im nie odpowiada, jednak na zajęciach dowiadują się znacznie mniej niż ich rówieśnicy jeszcze kilkanaście lat temu.

Nawet prace dyplomowe pisze się obecnie na zupełnie innych zasadach niż jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim modne i bardzo popularne stają się gotowe prace magisterskie. Socjologia i inne kierunki społeczne są na tyle ciekawe, że można z nich przygotować ciekawe rozprawy, jednak wielu studentów i tak woli zaoszczędzić czas i kupić gotowe prace magisterskie. Informatyka jest już znacznie większym wyzwaniem, tym bardziej, że pracę dyplomową ma napisać typowy umysł ścisły. Chociaż prace z informatyki i kierunków pokrewnych nie muszą już być tak obszerne jak w przypadku kierunków humanistycznych, to jednak studenci i tak decydują się kupić prace magisterskie. Psychologia, socjologia, filologie obce, prace dyplomowe na wszystkie z tych kierunków można znaleźć już w sieci www. Można również zlecić przygotowanie pracy na konkretny już temat.

 REKLAMA:  Autolaweta Kraków – autolaweta24-krakow.pl