Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe akcesoria dla noworodków. Wiele z nich, jak choćby kokon dla niemowlaka, ułatwiają rodzicom życie oraz bardzo pomagają dzieciom. W jaki sposób warto korzystać ze wspomnianego kokonu? Czy rożek dla noworodka jest dobrym rozwiązaniem, czy może jednak nie warto się na niego decydować?

Skąd nazwa?

Z pewnością, dla wielu osób zastanawiająca jest sama nazwa kokonu dla niemowlaka. Okazuje się jednak, że jej wyjaśnienie jest bardzo proste. Po prostu, akcesoria te naprawdę przypominają kokony. Dzieci są w nich mocno otulone i mają nieco ograniczoną ruchomość.

Po co korzystać z kokonu dla niemowlaka?

Generalnie, kokon dla niemowlaka został wymyślony po to, aby zapewnić noworodkowi warunki mocno zbliżone do tych, jakie panowały w łonie matki. Rzecz w tym, że niemowlakom trudno jest się przyzwyczaić do świata, w którym się znalazły. W łonie matki czuły się bezpiecznie, gdyż było tam ciepło, ale też dosyć ciasno. Bardzo podobne warunki panują w rożku dla noworodka, dlatego też dzieci lubią w nich spać.

Sposób na uspokojenie dziecka

Przeważnie, płacz dziecka coś oznacza. Matki zwykle potrafią rozpoznać, co oznacza płacz dziecka. Podejmują więc odpowiednią aktywność, karmią dziecko lub przewijają, kiedy słyszą płacz. Czasem jednak żadnym sposobem nie da się uspokoić dziecka. Po prostu nie wiadomo o co mu chodzi. W takiej sytuacji często pomaga właśnie kokon dla niemowlaka. Wynika to z tego, że płacz często jest efektem braku poczucia bezpieczeństwa. W kokonie natomiast dziecko odzyskuje to poczucie.

Rożek na noc

Wydaje się, że interesującym pomysłem jest również umieszczenie dziecka w rożku dla noworodka na całą noc. Nie jest to jeszcze szczególnie popularne rozwiązanie, jednak niektórzy rodzice je stosują. Jest to z pewnością dobry sposób na to, aby zapewnić maluchowi spokój przez całą noc.

Zobacz też: Kołderka dla niemowlaka | Senna-Sówka