Niektórzy zastanawiają się czy warto spróbować studiować w Australii. Odpowiedź jest krótka: Tak. Oprócz dużego bagażu doświadczeń, a także możliwości trenowania języka, szkolnictwo wyższe Australii jest uważane za jedno z najlepszych na całym świecie.

Jak wyglądają studia w Australii?
Podzielone są podobnie jak u nas na dwa poziomy, najpierw odbywają się studia licencjackie czyli tzw. Bachelor. Trwają zależnie od kierunku od trzech do czterech lat. Po skończeniu licencjatu można kontynuować naukę na studiach podyplomowych, po to aby zdobyć tytuł magistra, w Australii zwany Master Degree.
Jednak studenci australijscy rzadko kontynuują studia magisterskie od razu po skończeniu licencjatu, zazwyczaj zdobywają doświadczenie zawodowe, dopiero potem rozpoczynają studia na poziomie Master Degree.

Co trzeba zrobić aby studiować w Australii?
Aby studiować w tym kraju trzeba znać język angielski, sprawdzany jest on na podstawie wyników z międzynarodowego testu IELTS. Kolejnym ważnym wymogiem jest zdobycie wizy, która upoważnia do podjęcia studiów na terenie Australii.
Wiza do Australii jest potrzebna osobom, które będą studiowały dłużej niż 3 miesiące, jednak wyrobienie jej nie jest trudne, o wizę studencką można ubiegać się 4 miesiące przed rozpoczęciem nauki, na wizę czeka się około miesiąca, dlatego warto załatwić formalności jak najwcześniej.
Kilka kategorii na jakie podzielona jest wiza studencka Australia [openconexus.pl] czasami sponsoruje kursy dla obcokrajowców:
– Higher Education – dla studentów, którzy rozpoczynają studia na poziomie Bachelor, Graduate, Master Degree.
– Masters and Doctorate – dla studentów, którzy uczą się w zakresie studiów magisterskich i doktoranckich
– Non-award Studies – dla studentów, którzy uczestniczą w kursach, które nie kończą się dyplomem bądź certyfikatem.
– AusAID or Defence Sponsored – dla studentów, którzy uczeszczają na kursy sponsorowane przez rząd Australii lub Australijski Departament Obrony.

 

W sprawie wyjazdu, studiów oraz pomocy w uzyskaniu wizy studenckiej do Australii polecamy kontaktować się z Open Conexus.
studia w Australii