Gruzja to kraj położony na granicy dwóch kontynentów, Europy oraz Azji. Górzyste ukształtowanie terenu, cudowny klimat podzwrotnikowy, ciekawa historia oraz egzotyczna kultura sprawiają, że coraz większe rzesze podróżujących osób wybiera ten kraj na wypoczynek.
Gruzja to przede wszystkim piękna roślinność. Figi, palmy, oliwki czy też kiwi to stałe elementy krajobrazu.

Co należy wiedzieć o tym pięknym kraju zanim zdecydujemy się na wakacje w Gruzji? Przede wszystkim każdy podróżujący musi wiedzieć, że walutą obowiązującą w Gruzji jest lari, jednak nie warto wymieniać pieniędzy w naszym kraju, ponieważ kupimy ją po bardzo niekorzystnym kursie, lepiej jest wypłacić gotówkę właśnie w tej walucie na miejscu. Językiem obowiązującym na terenie całego kraju jest gruziński, który jest raczej nie znany przyjezdnym turystom. Ciężko będzie też z komunikacją w języku angielskim, natomiast rosyjski to język, w którym porozmawiamy praktycznie z każdą osobą.

Trzeba wiedzieć, że Gruzini to bardzo gościnny naród, pukając do każdych drzwi możemy być pewni, że spotkamy się z niesamowitą uprzejmością. Zostaniemy poczęstowani czymś do picia oraz do jedzenia, nie rzadko będzie nam oferowany nocleg.

Wycieczki do Gruzji są coraz częściej w ofertach biur podróży, jednak chcąc poznać prawdziwy klimat tego miejsca najlepiej jest zorganizować sobie wyjazd we własnym zakresie. Przeloty można wykupić w tanich liniach lotniczych, a i z noclegiem nie ma najmniejszego problemu.
Jest to kraj niesamowity pod każdym względem, dlatego powinien go odwiedzić każdy podróżnik.