Kochamy słodycze! Nawet, jeśli staramy się je ograniczać, to i tak mają w sobie moc, która przyciągnie do nich każdego łasucha bez względu na postanowienia noworoczne i rozpoczęte diety cud. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wszelkie firmy, które organizują szkolenia, targi, czy też spotkania biznesmenów.
Każdy kojarzy na pewno jakieś uroczystości, czy to targi, czy po prostu spotkania biznesowe, gdzie na stole, bądź ladzie, zawsze stoi miska pełna słodkości. Zazwyczaj są to cukierki owocowe, pralinki, bądź właśnie krówki reklamowe. Zazwyczaj takie miski skupiają na sobie największą uwagę i chcąc nie chcąc, do stoiska podchodzi więcej ludzi. Wszystko dlatego, że każdy chce się poczęstować, nawet jeśli nie zna danej firmy, bądź w ogóle nie interesuje go jej oferta.
Jednak już samo podejście klienta do stoiska, daje sprzedawcy wielkie pole manewru. Wszystko to dzięki temu, że podchodzący klient jest lekko zdezorientowany i w tym momencie sprzedawca ma idealny czas na rozpoczęcie rozmowy, bądź przedstawienie oferty konkretnej firmy. Mało prawdopodobne, że częstująca się osoba, od razu ucieknie. Głównie dlatego, że biorąc słodkości, będzie czuła się zobowiązana do wysłuchania sprzedawcy, czy też biznesmena.
Ostatnio słodycze pełnią funkcję także podziękowania. Na przykład młode pary, które zawierają związek małżeński, bardzo często na przyjęciu weselnym wręczają swoim gościom pudełeczka, w których znajdują się na przykład krówki ślubne. Pudełeczka często ozdobione są imionami wchodzących w związek małżeński oraz datami ich zaślubin. Dzięki temu jest to wspaniała pamiątka dla wszystkich przybyłych gości. Jest to też pewnego rodzaju atrakcja oraz urozmaicenie, ponieważ pudełeczka, w których znajdują się krówki ślubne, mogą mieć przeróżne kolory, wzory i dekoracje.

Zobacz też: Sweet-Corner.eu | Krówki reklamowe