Każdy z nas chciałby być obecnie, lub w przyszłości dobrym rodzicem dla swoich pociech. Chcielibyśmy, by niczego im nie brakowało i by dostały to, o czym my w naszym dzieciństwie nie mogliśmy nawet marzyć. By jednak nasza troska nie odbiła się dziecku czkawką, trzeba bardzo mocno wyważyć jak wychowywać nasze dziecko, tak by jednocześnie nie brakowało mu niczego i szanowało to co ma. Niestety jest to bardzo trudna sztuka, którą nie każdy rodzic umie opanować. Część z nas zapomina się i zatraca w dogadzaniu szkrabowi, który później nie wykazuje wdzięczności i uważa, że wszystko mu się po prostu należy. Zawsze jednak dobrym pomysłem jest inwestycja w umiejętności naszego malca – pod warunkiem, że do niczego go oczywiście nie zmuszamy.

Rozwój umiejętności najlepiej sprawdza się, gdy zamiast typowej nauki uczymy się przez zabawę. Jeśli nasze dziecko przejawia talent do rysowania, zaproponujmy mu wspólne zaprojektowanie obrazu na koszulki z nadrukiem [www.greenprint.com.pl], które później razem będziemy nosić. Dzisiaj zamówienie takiej koszuli nie jest żadnym problemem. A wyobraźcie sobie minę dumnego taty, który nosiłby na piersi swój własny wizerunek wykonany ręką swojego dziecka. Bezcenne!

Nauka rysunku jest bardzo ważna ponieważ pozwala dziecku na rozwój prawej półkuli mózgu, wzmacnia możliwości manualne dziecka przez operowanie kredka czy pędzelkiem, rozwija wyobraźnie, pozwala odkrywać własną świadomość. Wszystkie dzieci uwielbiają rysować – z czasem zainteresowanie rysowaniem spada. Dzieci utalentowane należy wspierać w ich pasji i rozwijać ją – jednak wyłącznie przez zachęcanie a nie przymuszanie do wykonywania tej czynności.

Równolegle z rozwojem umiejętności intelektualnych powinien iść rozwój fizyczny. Nauka pływania [www.neptun.wroclaw.pl] będzie idealna dla młodego organizmu. Pływanie angażuje wszystkie mięśnie, pomaga zachować odpowiednią postawę, kształtuje piękną sylwetkę – uczmy nasze dzieci dbać o dobre nawyki!