Rynek nieruchomości w Krakowie jest niezwykle dynamiczny. Jest to miejsce gdzie w branży deweloperskiej bardzo dużo się dzieje. Dlaczego? Ponieważ to miasto stale się rozwija. Wciąż powstają nowe inwestycje budowlane, dzięki czemu miasto ma coraz więcej lokali mieszkalnych. Nowe mieszkania rosną praktycznie w każdym zakątku tego miasta. Popularna jak nigdy staje się Nowa Huta gdzie nowe mieszkania są wyraźnie atrakcyjniejsze cenowo.

Na mapie miasta powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe oraz domów jednorodzinnych, dzięki czemu ludzie coraz częściej decydują się na porzucenie okolicznych miasteczek i przeniesienie się na stałe do serca Małopolski. A jest w czym wybierać. Sprzedaż nowych mieszkań prowadzona jest w biurach nieruchomości oraz bezpośrednio od deweloperów.

Wspomniane wcześniej nowe mieszkania w Nowej Hucie cieszą się sporym zainteresowaniem z kilku powodów. Po pierwsze znajdują się one w dogodnej lokalizacji. Komunikacja miejska z innymi punktami miasta jest bardzo dobra. Do tego pod ręką znajdują się najróżniejsze punkty handlowe, punkty gastronomiczne, placówki edukacyjne. Do tego nie można zapomnieć również o miejscach do spacerowania, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Trzeba również wspomnieć o cenach za mieszkania. To chyba jeden z najważniejszych czynników determinujących wybór mieszkania, ale o tym w następnym akapicie.

Deweloperzy w Krakowie swoim klientom oferują mieszkania w dosyć atrakcyjnych jak na to miasto cenach za metr kwadratowy. Dzięki temu można stać się dumnym posiadaczem małej kawalerki, jeżeli tylko taką powierzchnię potrzebujecie lub też większego mieszkania, z kilkoma pokojami dla całej swojej rodziny. Koszt? Właściwie bardzo zróżnicowany, a ceny kształtują się mniej więcej tak:

Na podstawie powyższych przykładów widać naprawdę duży rozrzut cenowy mieszkań w Krakowie, zatem każdy znajdzie nowe mieszkanie kosztujące tyle na ile go stać.