Elewacje to kluczowy element wykończenia domku jednorodzinnego. Stosuje się je na każdym rodzaju budynku mieszkalnego. Korzystnie dobrana elewacja sprawi, że wzrośnie nie tylko estetyka budynku, ale też jej zadaniem jest także dostarczenie lepszej ochrony przed warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Jednakże nim zdecydujemy się o wyborze zastosowanej zewnętrznej warstwy elewacji, należy także pamiętam o uprzednim ociepleniu budynku.

Sam sposób w jaki będzie wykonywana elewacja przełoży się znacznym stopniu na wyjątkową ochronę budynku. Głownie zależy to od jego charakterystyki, a także rodzaju zastosowanych ścian. Zależnie od tego co wybierzemy inaczej będą wyglądały proces stosowania prac wykończeniowych w sytuacjach gdy mamy do czynienia ze ścianami jednowarstwowymi i dwuwarstwowych, a zupełnie inaczej gdy mamy do czynienia ze ścianami złożonymi z trzech warstw.

REKLAMA: polecamy elewacje Kraków firmy budowlanej LitBud

Konieczny jest także wybór tynku w zależności od naszych preferencji, gdy budowa domów wchodzi już w decydująca fazę. Można stosować wiele rodzajów tynków zewnętrznych. Bez względu na to na jaki jednak tynk się zdecydujemy musimy pamiętać, że tak czy inaczej każdy z nich posiada własne zalety i wady.

Dobierając tynk pamiętajmy o jego fakturę oraz weźmy pod uwagę potencjalne zagrożenia wynikające z jego wyboru. Nie ma jednolitego tynku, który sprawdziłby się w równym stopniu jako potencjalne zabezpieczenie przed występującymi uszkodzeniami czy to mechanicznymi, czy możliwymi zabrudzeniami oraz zmianą jaka wiąże się z następstwami trudnych warunków atmosferycznymi.