Mówi się, że dobrym szefem nigdy nie będzie ten człowiek, który sam nie przepracował na niższym stanowisku kilku lat i nie znalazł się w sytuacji swoich pracowników. Tworzenie zgranego zespołu jest bardzo ważne we wspólnej pracy – to pozwala na efektywne działanie i podejmowanie wyzwań. Świadomość tego, że pracownik jest członkiem zgranego zespołu jest bardzo ważna – podobnie jak marka firmy. Nawet jeśli jest ona początkująca, marka jaką tworzy musi być na tyle przekonująca, by uwierzyli w nią zarówno pracownicy jak i oczywiście klienci. Identyfikacja wizualna marki jest jednym z najważniejszych czynników, które warunkują jej rozpoznawalność i świadomość marki.

Jak radzą sobie z tym początkujące firmy, które nie mają zbyt wygórowanych funduszy na reklamę i marketing? Przede wszystkim wykorzystują te środki i metody, które są w zasięgu możliwości. Znakomitym i stosunkowo niedrogim sposobem są oczywiście koszulki z nadrukiem [www.greenprint.com.pl]. Warto jednak wybierać te wyższej jakości – tak by nasi pracownicy wyglądali i czuli się w nich dobrze. Koszulki z nadrukiem są najszybszym sposobem – dowożą je firmy kurierskie [Kraków www.excity.pl],  nie musimy więc tracić czasu na ich zamawianie i odbiór. Koszulki są również znakomitym gadżetem dla klientów – tu jednak musimy liczyć się z większymi kosztami, gdyż koszulki na naszych kontrahentów powinny być wyjątkowe i wysokiej jakości.

Te drobne, z pozoru nieznaczące szczegóły są jednak bardzo istotne zarówno dla pracowników jak i dla wizerunku firmy – budują to co określane jest jako kultura organizacyjna. Oczywiście nie ma jednego przepisu na sukces – składają się na niego różne czynniki, które muszą trafić na odpowiednią chwilę i tendencje na rynku. Bardzo często sukces jest po prostu trafem losu – jednak szczęście jest tylko jednym z warunków, za nim musi stać jeszcze ogrom pracy.