Nie jest prawdą, że dobremu obrazowi niepotrzebna jest dobra oprawa a wręcz przeciwnie, dobrze dobrana rama nadaje niepowtarzalny charakter naszego dzieła. Istnieje wiele rodzajów oprawienia obrazu, można zastosować na przykład paspartu.  Nawet małe dzieła zasługują na odpowiednią oprawę, gdyż bez tego tracą coś ze swojego charakteru. Do wyboru mamy wiele rodzajów ram: metalowe, drewniane, z dodatkowymi zdobieniami i tylko od nas zależy jaką ramę zastosujemy.
Gdy już wybierzemy swoje ramy do obrazów, możemy zawiesić nasze dzieło na ścianie i podziwiać je za każdym razem, kiedy mamy ochotę.
Jak widzimy nie tylko obraz, jest ważny, chodziarz oczywiście to pod jego kątem będziemy się zastanawiać jak go oprawić.  Oprawy obrazów są ukoronowaniem dzieła i nie powinny być traktowane po macoszemu, tym bardziej że w dzisiejszych czasach mamy bardzo szeroki wybór i nie musimy się ograniczać do byle pierwszej lepszej ramy.
Polecić możemy oczywiście zapoznanie się z szeroką ofertą wszelkiego rodzaju opraw dla zapewnienia pewności, że nasz obraz zostanie umieszczony w odpowiedniej oprawie, a my będziemy pewni, że nie będziemy zmuszeni do szybkiej wymiany oprawy. Gorąco zachęcamy również, aby spotkali się Państwo z fachowymi doradcami, którzy na pewno podpowiedzą jaka forma oprawy będzie najlepsza w konkretnym przypadku a jakiej zdecydowanie unikać. Po takiej konsultacji nie powinniśmy już mieć najmniejszych wątpliwości, jakiego typu ramę musimy zakupić, aby nasze dzieło wyglądało, tak jak powinno.

Zobacz też: Paspartu,ramy do obrazów | Nielsen Polska