Z czym kojarzą Wam się szkolenia biznesowe? Zazwyczaj wydaje nam się, że są to bardzo poważne, dotyczące merytorycznych i konkretnych danych kursy. Nie mamy czasem pojęcia o tym, że szkolenia biznesowe bardzo często opierają się na kształtowaniu indywidualnych umiejętności takich jak chociażby komunikacja interpersonalna czy organizacja pracy. A to właśnie w nich tkwi sedno! Bo co z tego, że wybitny specjalista posiada rozległą wiedzę i umiejętności podczas gdy nie ma predyspozycji, by je wdrożyć lub przekazać innym?  Podobnie z kadrą zarządzającą – mogą być osobami, które konsekwentnie realizują swoje zamierzenia, mają zmysł i podejmują słuszne decyzje, jednak nie potrafią zapanować nad zespołem, nie mają dobrego podejścia…

Dlatego też dużą popularnością w korporacjach cieszą się kursy i szkolenia personalne  takie jak chociażby lider w zespole (sebastiantrzaska.pl). Karda zarządzająca i jej indywidualne umiejętności i podejście do pracowników mają kluczowe znaczenie dla pracy całego zespołu. To oni nagradzają i premiują. Nie mogą więc być ani niesprawiedliwi ani nadgorliwi. Czasem jednak charakter nie pozwala na przełamanie (lub wyznaczenie tej granicy). Dlatego też przeprowadzane są takie kursy jak  premiowanie pracowników (www.premiowanie.pl). Oczywiście warto również wysyłać na kursy i szkolenia swoich pracowników.

Nie muszą to być szkolenia z konkretnego zakresu i branży. Szkolenia z organizacji pracy czy odpowiedniego zarządzania czasem są bardzo ważne – choć wydają się pozornie nieistotne. A co na to same środowisko coachów? To bardzo specyficzna branża, która mocno wierzy w to, że siła umysłu, woli i pewność siebie jest kluczem do sukcesu. Szkolenia dla Liderów są obecnie bardzo oblegane. Pozostaje tylko pytanie czy to nie jest narzędzie reklamy takich firm – w końcu każdy chce być liderem. Nie każdy się przecież nim rodzi a kurs nie daje przecież takich możliwości.