Nowoczesne podejście do biznesu jest obecnie nieodzowne, by móc działać efektywnie i z sukcesem. Dziś niemal niemożliwe jest uporczywe odpieranie nowoczesnych rozwiązań – nie tylko tych technologicznych ale również dotyczących zarządzania i kadr. Skostniałe podejście polegające na używaniu tylko i wyłącznie poczty tradycyjnej, papieru i ołówka jest już dziś prawie nie spotykane. Zauważyliście kiedyś, by w sklepie ktoś wpisywał coś do zeszytu? Ja nie spotkałam się z tym chyba od czasu gdy byłam dzieckiem i kupowałam drożdżówki w szkolnym sklepiku.

waiting-for-time-to-pass_lNajlepszym przykładem na to, że należy dbać o rozwój firmy i wszystkich pracowników są   korporacje. Oczywiście – powiecie, że mają przecież wielki kapitał i mogą sobie pozwolić na dbanie o kadry. Jednak tak powinno być w każdej firmie, Dlaczego? Bo pracownik, który się rozwija jest znacznie bardziej opłacalny! Nawet jeśli nie są to kursy zawodowe! Karnety na siłownie czy baseny, wejściówki do kina, opieka lekarska, szklenia interpersonalne i kursy to coś, co znacznie poprawia komfort pracy, satysfakcję i przede wszystkim rozwija. Pracownik zadowolony ze swojej pracy jest więc skarbem. Jednak, by dojść do momentu, w którym wysyłamy swoich pracowników na takie kursy jak komunikacja interpersonalna (sprawdźcie: anacco.pl) najpierw sama kadra zarządzająca musi zadbać o swoje kwalifikacje.

Bo przecież nikt nie rodzi się szefem – doświadczenie i lata pracy mogą dopiero sprawić, że będziemy mogli uczciwie oceniać i wynagradzać pracowników. To kluczowa kwestia. Dziś na szczęście firmy coachingowe proponują nam wiele równego rodzaju kursów. Wśród nich wielkie znaczenie mają systemy wynagradzania (więcej na:  sebastiantrzaska.pl).  Lecz czy nie jest marzeniem praca w takim miejscu? Miejmy nadzieję, że niebawem wszystkie firmy nauczą się dbać o rozwój swoich pracowników i własne dokształcanie. Oczywiście jak na razie wszystko rozbija się o pieniądze…