Piękny i zadbany ogród jest najlepszą wizytówką każdego domu. Utrzymanie go w dobrym stanie jest procesem czasochłonnym, którego nieodłącznym elementem powinna być pasja do roślin. Jednymi z najpiękniejszych kwiatów, których nie powinno zabraknąć w domowym ogrodzie, są róże. Na jakie sadzonki róż postawić? Gdzie najlepiej kupować krzewy róż? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Jedną z propozycji róż idealną do uprawy na podwórku są róże rabatowe. Ich cechą charakterystyczną jest obfite oraz długie kwitnienie, które rozpoczyna się w czerwcu i kończy dopiero w październiku. Najlepszym miejscem do sadzenia tej odmiany są słoneczne lub znajdujące się w lekkim cieniu tereny. Są to kwiaty dobrze znoszące mrozy i odporne na wiele chorób.

Róże okrywowe to jedna z najbardziej odpornych odmian, dzięki czemu jako jedne z niewielu nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty tych róż są niewielkie i drobne, jednak mimo tego doskonale się prezentują. Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają dużej pielęgnacji. Najlepszym miejscem do sadzenia są skarpy oraz tereny z dużą ilością słońca.

Innym rodzajem kwiatów są róże parkowe, które pomimo swojej nazwy doskonale sprawują się w domowym ogrodzie. Nie mają dużych potrzeb pielęgnacyjnych ani nie wymagają sadzenia na urodzajnych glebach. Jest to jedna z najbardziej zróżnicowanych grup róż. Jedynym elementem łączącym są duże, obfite kwiaty oraz silny wzrost, przez który często wymagają dodatkowych podpór. Róże parkowe doskonale sprawdzają się jako rośliny pnące służące do ozdoby altan i pergoli.

Róże są pięknymi kwiatami, które powinny znaleźć się w każdym domowym ogrodzie. Gdzie je w takim razie kupować? Najlepszym wyborem będzie szkółka róż – na przykład: Hyzowie.com – gdzie bez trudu kupimy krzewy róż wielu odmian, a co najistotniejsze, będziemy mieć pewność, że kupowane sadzonki róż będą zdrowe i zadbane.