Zabiegi kosmetyczne i estetyczne to ówcześnie bardzo modne działania, mające na celu poprawę wyglądu i stanu skóry, jak również dodanie pewności siebie i podwyższenie samooceny pacjentów.

Do popularnych działań estetycznych można zaliczyć m.in.:
– liposukcję,
– dermabrazję,
– peeling,
– zabiegi laserowe,
– mezoterapia igłowa,
– wiele innych.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja Kraków to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, którego zadaniem jest usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg kosmetyczny wykonywany na różnych częściach ciała, za pomocą specjalistycznych urządzeń i technologii.
Efektem liposukcji jest wymodelowana sylwetka lub zmiana kształtu danej części ciała. Liposukcja Kraków to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozbyć się zalegającego i odpornego tłuszczu. Najczęstszymi obszarami odtłuszczania są:
– brzuch,
– biodra,
– talia,
– uda,
– ramiona,
– pośladki,
– podbródek, itp.

Zabieg kosmetyczny liposukcji motywuje klientki do dalszego działania, pomaga ujrzeć pozyskane efekty, jak również zachęcić do pracy nad sobą. Zabieg kosmetyczny należy jednak odpowiednio uzupełniać o dobrze i prawidłowo dobrana dietę, nawadnianie, rezygnację ze złych nawyków, jak również uprawianie umiarkowanej aktywności ruchowej.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Zabieg ten wykonywany jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy wykorzystują nowoczesne urządzenia i technologie.
Terapia trwa od 2 – godzin i wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu lub narkozie całkowitej. Podczas liposukcji, lekarz chirurgii kosmetycznej nakłuwa ciało, kolejno wprowadzając pod skórę specjalną kaniulę. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa jest rozbijana i usuwana na zewnątrz – odsączana.