Poszukiwanie rozrywki jest dość znaczącą częścią naszego życia. Nie bez kozery wprowadzony został ośmiogodzinny czas pracy, już w czasach nowożytnych. Sam Henry Ford, właściciel znanego na całym świecie motoryzacyjnego przedsiębiorstwa, które przerodziło się w motoryzacyjną potęgę, zauważył, że ośmiogodzinny czas pracy sprawia, że pracownicy pracują wydajniej niż przy dwunastogodzinnym systemie pracy. Ośmiogodzinny czas pracy gwarantuje, że zostaje szesnaście godzin doby – osiem na sen i osiem na rozrywki. Perfekcyjnie zachowana równowaga, prawda?

No ale właśnie – mamy aż osiem godzin na rozrywki. Jak je spożytkować? Można oczywiście przesiedzieć to wszystko przed telewizorem lub ekranem komputera, ale… Ale może warto spożytkować ten czas tak, by mieć co wspominać przez długi, długi czas?

Wielu może teraz pomyśleć – łatwo powiedzieć, nie mam pieniędzy na drogie zachcianki. Cóż, nie zawsze dobra zabawa związana jest z koniecznością posiadania dużych funduszy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że najlepiej się bawimy, gdy nie musimy na to wydawać zbyt wielu pieniędzy.

Pokój zagadek lub inaczej escape room jest właśnie takim miejscem. Chcemy poczuć się, wraz z przyjaciółmi, jak Sherlock Holmes, który rozwiązuje kolejne zagadki? Chcemy poczuć narastającą adrenalinę, która pulsuje w żyłach coraz mocniej, gdy zegar wciąż i wciąż tyka? Labirynt to miejsce właśnie dla nas. Nie ma tu miejsca dla mięczaków. Nie ma czasu na wahanie. To czas działania. Gra polega na tym, by się wydostać. Proste? Tak. I nie… Gdyby to było proste to nie byłoby zabawy, prawda?

Rozwiąż zagadki, odnajdź klucz i uciekaj. Brzmi łatwo? Przekonaj się, że tylko tak brzmi. Escape room to dobre miejsce na to, by spotkać się z przyjaciółmi. W kupie raźniej, prawda? Poza tym – takie miejsce to nie tylko dobra zabawa. To również test. Kto z nas potrafi zachować zimną krew w każdych okolicznościach? Kto z nas zna się najlepiej na liczbach? Rebusach? Szaradach? W grupie siła!

Jesteś miłośnikiem gier komputerowych? Spraw sobie i znajomym zapaleńcom przyjemność. Dzięki grze typu escape room, dokładnie takiej samej, jak komputerowa, jedynie przeniesionej do świata rzeczywistego, możecie poczuć się jak bohaterowie. Bohaterowie, oczywiście, gry komputerowej. Warto? Na pewno. A gdy się nie uda? Cóż… Wszystko się może zdarzyć.

Kraków oferuje nam bardzo ciekawy escape room. Więcej na: www.lostroom.pl