Co zrobić gdy nasze dziecko chce wybrać studia, które naszym zdaniem nie będą dla niego odpowiednie? Jeśli jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji i zapisów na studia – możemy być spokojni. Młodzież zmienia bowiem zdanie jak chorągiewka. Problem jednak zaczyna pojawiać się wraz ze zbliżającym się egzaminem maturalnym. Starajmy nie dopuścić do tego by nasz potomek wybrał byle jaką drogę. I nie chodzi tu o to, że zrobi to ze względu na lenistwo. W dzisiejszych czasach studiowanie zupełnie nie przypomina tego sprzed lat. Nie ze względu równania w dół, ale realiów w jakich żyjemy i perspektyw zawodowych po skończeniu studiów.

Oczywiście nie możemy tez wysyłać naszego dziecka na siłę na kierunki na które za wszelką cenę nie chce iść – zwłaszcza, że starsze pokolenie wcale nie jest na czasie i nie orientuje się dobrze jak dziś edukacja wyższa wygląda. Jeśli mamy jednak wielkie plany wobec naszego dziecka nie narzucajmy mu wszystkiego. Gdy nie dostanie się na poważny kierunek nie może przecież się załamać. Nie dla wszystkich do wykonania są obliczenia numeryczne oraz inne specjalistyczne kwestie. Jeśli nasze dziecko nie chce iść na studia – dobrze! Obecnie i tak większą szansę na znalezienie pracy mają osoby po szkołach średnich, które podczas, gdy ich rówieśnicy studiowali, zdobywali doświadczenie zawodowe.

A czym kończy się wysłanie na siłę kogoś na studia? Oczywiście albo ich nie skończeniem, albo przebrnięciem po najniższej linii oporu. Przykładem tego są choćby prace magisterskie socjologia, które można kupić w sieci. To dziś niestety nic dziwnego – bardzo wiele studentów postanawia kupić pracę dyplomową. A to już przecież jest oszustwo, za które odpowiedzieć można przed sądem, nie wspominając o wstydzie i zmarnowanych latach studiów!

REKLAMA: rejestracja mmedica – e-rejestracja24.eu