Lampy LED były początkowo wykorzystywane głównie w elektronice jako małe światełka w urządzeniach typu RTV, AGD czy też fotograficznych. Wkrótce jednak zorientowano się, że jeśli znacząco zwiększy się ich moc tak, aby świeciły jaśniej, mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne żarówki, świetlówki halogenowe oraz lampy jarzeniowe. Współcześnie diody LED sprzedawane są w różnorodnej postaci, jak na przykład: pojedyncze świetlówki, świecące pręty, taśmy, moduły. Zużywają również stosunkowo niewiele energii elektrycznej.
Jedną z najważniejszych zalet oświetlenia LED jest z pewnością fakt, że diody nie przypalają tak często, jak zdarza się to w przypadku zwykłych żarówek. Dodatkowo, gdy ich żywotność dobiega już końca, światło staje się coraz słabsze, co sprawia, że możemy na bieżąco kontrolować zużycie tego typu lampki. Żarówki LED są niezwykle odporne na wstrząsy i uderzenia, więc znacznie trudniej jest je uszkodzić niż klasyczne diody.

Moduły ledowe stanowią idealne uzupełnienie oświetlenia, zarówno w warunkach domowych, jak i w branży reklamowej. W połączeniu z nimi liniowe źródła światła mogą stać się eleganckim elementem oświetleniowym. Istnieje wiele rodzajów tego typu dodatków w wielu kształtach, rozmiarach czy wariantach kolorystycznych. Moduł LED Samsung można dobrać w zależności od potrzeb i indywidualnych oczekiwań. Moduły ledowe (goq-led.pl/moduly-led.html) cechują się znacznie większą elastycznością montażu niż taśmy LED z powodu zastosowania między modułami przewodu. Świetnie sprawdzą się przy oświetlaniu liter reklamowych, wszelkiego rodzaju banerów, kasetonów reklamowych, ekspozycji sklepowych, mebli, a także wielu innych. Sztywna obudowa modułu LED pozwala na ochronę urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz sprawia, że moduł może przetrwać nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.